Marineland, Antibes

Morski Park Przygody Marineland

Położony na Lazurowym Wybrzeżu w Antibes Morski Park Przygody Marineland znajdował się zaledwie kilka kilometrów od naszego hotelu. Największy Park Morski w Europie, który daje niepowtarzalną okazję przebywania ze zwierzętami, które od zawsze fascynowały człowieka i jednocześnie pozwala na ich lepsze poznanie. Delfiny, orki, rekiny, uszatki oraz wszyscy inni mieszkańcy Wielkiego Błękitu.

Odwiedzając Marineland masz okazję zbliżyć się do delfinów, pogłaskać je i podziwiać ich podwodne akrobacje, a wszystko pod czujnym okiem instruktora, który dostarczy Ci niezbędnych porad. Taką możliwość mają dorośli oraz dzieci powyżej 120cm. Pamiętaj jednak, że przed spotkaniem z delfinami musisz przejść krótki kurs z zakresu biologii, ekologii i zachowania delfinów.

Są tutaj także dostarczające wielu wrażeń akwaria tropikalne, mrożące krew w żyłach piranie, imponujący tunel z rekinami, a także wspaniała rekonstrukcja Mangrove. Jest to ekosystem, występujący wzdłuż tropikalnych wybrzeży, przy ujściu słodkich wód rzecznych, miejsce baśniowych spektakli gdzie delfiny, orki i uszatki odkrywają wszystkie swoje oblicza i talenty.

W programie Marinelandu czeka na Ciebie wiele atrakcji: spektakli pełnych humoru, poezji i akrobacji. W ciągu dnia możesz zobaczyć elitarny balet "Świętujących Delfinów", "Wielką Przygodę Piratów i Orek", która rozśmieszy dzieci i dorosłych. Na terenie Marinelandu znajduje się największe w Europie prywatne Muzeum Morskie, którego wyjątkowa kolekcja, zawierająca makiety statków i przedmioty sztuki ze wszystkich kontynentów pozwala odkryć dzieje podboju oceanów na przestrzeni wieków. Na terenie parku Marineland mieści się wiele restauracji, butików i placów zabaw.

Spektakle

Spektakl orek w ciągu dnia: unikalny pokaz w wykonaniu największych drapieżników oceanów. Basen wielkości laguny, wyposażony w 64cm długości panoramiczne okna pod wodą, jest to ustawienie dla ekscytujących doświadczeń, gdzie spektakularna moc tych ssaków, które ważą kilka ton, kontrastuje z łagodnością i silną więzią łączącą je z hodowcami.

Spektakl delfinów w ciągu dnia: Marineland opiera się na jednym z najpiękniejszych pokazie zaprojektowanym i inspirowanym przez delfiny. Każdy będzie pod wrażeniem cudownych skoków lub potrójnych salt wysoko w powietrze, w odpowiedzi na proste ludzkie gesty.

Spektakl lwów morskich: demonstracja technik uczenia się dostosowania z wszystkimi ssakami w parku, w którym lwy morskie i trenerzy ujawniają niektóre z technik przygotowania do pokazu, aby odwiedzający mogli lepiej zrozumieć, jak relacje między ludźmi i zwierzętami działają.

Atrakcje:

Niedżwiedzie polarne: powierzchnia 2200 m2, podzielona na 3 strefy: dwie dla życia i jeden dla hodowli młodych: przedszkola. Wspaniałe środowisko basenów z wodą morską i wodą słodką , rośliny z tundry, skały, jeziora i wodospady, które tworzą cieniste schroniska działając jako idealne "kryjówki" dla niedźwiedzi.

Tunel rekinów: podniecenie i dreszczyk emocji ... wyjątkowe spotkanie z tymi niesamowitymi stworzeniami, za pomocą 30-metrowego tunelu przez olbrzymie akwarium zawierające prawie 2 mln litrów wody. Goście są dosłownie otoczeni przez rekiny i płaszczki pływające wokół nich, a więc można podziwiać te stworzenia ze wszystkich stron.

Antarktyka: dzięki nowej powierzchni Antarktyki goście są zaproszeni do odkrywania świata pingwinów z wysp Antarktycznych. Wszystko objawia się za oknem panoramicznym, które ma prawie 30 m długości i 3 m wysokości, w przestrzeni powietrznej klimatyzowanej.

Akwaria: tropikalna galeria akwarium jest świątynią na świecie raf koralowych, z bardzo różnymi reprezentowanymi gatunkami. Wynoszą one od małych modułów z rozgwiazdy, krewetki i wielokolorowych korali na pochyłej rafie pełne potwornych zielone muren i innych dziwnie wyglądających ryb.

Lwy morskie: zwierzęta, które są tak zwinne na lądzie, jak w wodzie: Mogą ścigać się z ludźmi na ziemi i nurkować na głębokość 100 metrów do zjedzenia ośmiornic i ryb. Długość życia lwów morskich waha się od 20 do 30 lat w zależności od gatunku. Lew morski Steller: ten gatunek lwa morskiego zamieszkuje cały północny Pacyfik, od wybrzeży Kalifornii i Alaski do wybrzeży Japonii. Żyje w 4 typach siedlisk w zależności od okresu roku. Lwiątka rodzą się na skałach w okresie letnim.

Foki: foki różnią się od lwów morskich w technice pływania, w ich poruszaniu się (co czyni je dużo bardziej niewygodnymi na lądzie niż w wodzie), a faktem jest to, że nie mają widocznych uszu.

Pingwiny: często mylony z alki ("pingouin" w języku francuskim), które zachowały kompetencje lotu, pingwiny są nielotami, które żyją wyłącznie na południowej półkuli. Ptaki te są specjalnie przystosowane do środowiska morskiego, mogą nurkować do głębokości 60 metrów w poszukiwaniu ryb i głowonogów.

Muzeum Papaja: Muzeum Marynarki Wojennej, perła francuskiej morskiej historii. Znajduje się tu kilka tysięcy eksponatów związanych z morzem, w tym modeli statków, instrumentów nawigacyjnych i dzieł sztuki.

Treningi i rekreacja

 • Ilość treningów: 2393
 • Dystans: 14.803 km
 • Czas: 3167 godz.
 • Wzrost wysokości: 32.100 m
 • Kalorie: 2.158.000 C
 • Maksymalny dystans: 189 km
 • Pływanie: 393 km
 • Bieg: 5.750 km
 • Rower: 8.018 km
 • Inne: 1171 km (1100 aktywności)
 • Kroki (od 20.09.15): 278.300.397
 • Gry zespołowe: 5100 godz.
 • Morsowanie: więcej
 • Kalendarz biegowy: zobacz

... zobacz mój blog treningowy